رییس اتاق بازرگانی زنجان در هشتاد‌و‌یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تاکید کرد: تعطیلی شنبه به جای پنج‌شنبه، فرصت‌های رشد تجارت خارجی را بیشتر میکند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، هشتاد و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به‌عنوان اولین جلسه این شورا در سال جدید به ریاست دکتر افشارچی استاندار زنجان و با حضور فعالان بخش خصوصی و مدیران اداری استان سه‌شنبه مورخه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.


صمد یوسفی‌اصل رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان در این جلسه، مخالفت بخش خصوصی استان را با تعطیلی پنج‌شنبه اعلام و خاطر نشان کرد، با تعطیلی پنج‌شنبه و با توجه به تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه در بسیاری از کشورهای دنیا، ایران فقط ۳ روز فرصت تعامل اقتصادی با دنیا را خواهد داشت‌.


وی افزود: بخش خصوصی استان زنجان این درخواست را از دولت دارد که ابعاد مختلف و اثرات نامطلوب این تصمیم در فضای اقتصادی کشور را مدنظر قرار داده و به جای پنج‌شنبه روز شنبه تعطیل شود، تا اختلاف روزهای تعطیلی ما با سایر کشورها به حداقل برسد‌، بنابراین درخواست ما از استاندار و نمایندگان مجلس این است تا این مطالبه فعالان بخش خصوصی را در دولت مطرح نمایند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان در ادامه گفت: انجمن‌های تخصصی نقش مهمی در تبیین برنامه‌های کاربردی در فضای اقتصادی ایفا می‌کنند و استان زنجان در حال حاضر ضمن برخورداری انجمن‌های مختلف، همچنان سعی در تقویت اثرگذاری آنها و تشکیل انجمن‌های تخصصی دیگر در استان دارد.

صمد یوسفی‌اصل در همین راستا بیان کرد: می‌توانیم ۸ عضو از بخش خصوصی را نیز به این جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اضافه و تلاش کنیم شرایط حضور تشکل‌ها و انجمن‌ها در جلسات هموار شود.

یوسفی‌اصل همچنین خاطرنشان کرد برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از رویکردهای مهم اتاق‌های بازرگانی است و برگزاری ماهانه این جلسات به طور مجدانه بایستی در دستور کار باشد و بر اساس گزارشات موجود، در دوره‌های قبل، تعداد جلسات برگزار شده کمتر بوده است در حالی که با به‌جاآوری مداوم این جلسات می‌توان تا حدودی به رفع مشکلات پرداخت.

افشارچی استاندار زنجان نیز در این جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی استان به فرهنگ پرداخت مالیات در دنیا اشاره کرد و افزود اخذ مالیات در دنیا مرسوم است و در هیچ جا منابع کشور صرف اداره امور جاری نمی‌شود.

وی تغییر نگاه و رویکرد در بین مالیات‌دهندگان و مالیات‌گیرندگان را در شرایط فعلی ضروری دانست و افزود: باید متوجه بود که فرهنگ مالیاتی کشور در حال تغییر است چرا که مملکت باید بر پایه مالیات اداره شود.

افشارچی، دقیق عمل کردن و داشتن انعطاف را به‌عنوان پیشنهادات خود به متولیان امور مالیاتی اعلام  و گفت: من به عنوان استاندار می‌گویم که همه اقدامات در حوزه مالیات باید نتایج مثبتی را متوجه استان بکند.

استاندار زنجان انجام کار کارشناسی و توافق اولیه قبل از ارایه مسایل در جلسه رسمی را خواستار شد و افزود: در این میان باید به اعتبار مالیاتی قانون دانش‌بنیان‌ها هم توجه شود چرا که این قانون سرمایه‌گذاری برای آینده استان محسوب می‌شود که در قبال هزینه‌کرد، مالیات مد نظر در سال آینده کسر می‌شود.

فعالان اقتصادی و اعضای حاضر در این جلسه نیز نقطه نظرات و مطالبات خود را در حوزه‌های مختلف اقتصادی مطرح کردند.

 

جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک نمایید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 فروردين 1403 11:23

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…