انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شش‌جانبه فی‌مابین اتاق بازرگانی زنجان و پنج تشکل  اقتصادی استان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همكاری شش جانبه فی‌مابین اتاق بازرگانی زنجان و پنج تشکل اقتصادی استان سه‌شنبه 21 فروردین با حضور رییس اتاق بازرگانی زنجان، مدیر کلینیک کسب و کار شرکت شهرک‌های صنعتی استان، رییس هیات مدیره انجمن شرکت‌های فنی‌مهندسی و مشاوره‌ای استان، رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی استان، رییس هیات مدیره کانون کارآفرینان برتر رسمی استان و کارگزار فن‌بازار منطقه‌ای زنجان در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

رییس اتاق بازرگانی زنجان در این نشست به اهمیت تنظیم شیوه‌نامه‌های کاربردی، جهت پیشبرد اهداف اقتصادی استان اشاره و خاطرنشان کرد؛ اهداف و چشم‌اندازهای اقتصادی معین است اما تحقق و دستیابی به آنها، مستلزم برنامه‌ریزی جامع، همکاری تخصصی حوزه‌های مختلف اقتصادی و ریل‌گذاری فنی است.

صمد یوسفی‌اصل ضمن تاکید بر قانون و آیین‌نامه‌های اتاق‌های بازرگانی خاطرنشان کرد؛ انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری که زمینه‌سازمراودات تخصصی در بخش‌های مختلف و ایجاد تعاملات و پیوستگی‌های هدفمند و سودمند می‌شود از رسالت‌های مهم اتاق‌های بازرگانی است که مترتب آن ضمن رشد فضای مختلف اقتصادی بتواند با اشرافیت و آگاهی از ساختارها، موانع تولید و خدمات را با نظرات کارشناسی در بازار شناسایی و اهداف بخش خصوصی را راهبری کند.

رییس اتاق بازرگانی زنجان انعقاد این تفاهنامه همکاری را با در نظرگرفتن شاخص‌ها و ویژگی‌های ذاتی استان اتفاقی مهم دانست و تاکید کرد باید شناخت صحیح زیست‌بوم اقتصادی و ظرفیت‌های کسب‌و‌کار استان، برنامه‎‌ریزی توسعه‌ای و تبیین اهداف میان‌مدت و بلند مدت و ایجاد چارچوب همکاری‌های تخصصی را در راس امور قرار دهیم تا شاهد مسئله‌محوری، ایده‌پردازی، نوآوری و پیشرفت‌محوری باشیم.

همچنین اعضای حاضر در این نشست نیز اهمیت انعقاد این تفاهم‌نامه و گسترش همکاری‌های مشترک در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات موجود را مورد تاکید قرار دادند.

شایان ذکر است این تفاهم‌نامه به‌منظور ایجاد تعامل و همکاری، هم‌افزایی، جلوگیری از موازی‌کاری و ارایه خدمات کلینیکی کسب و کار، خدمات فنی و مهندسی، خدمات مشاوره‌ای و خدمات کارآفرینی و فن‌بازار به بنگاه های اقتصادی، تجاری‌سازی ایده‌ها و توانمندسازی کسب و کارها و ترویج فعالیت‌های کارآفرینی و کمک به راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا و بازار‌پذیر منعقد شده است.

ایجاد هماهنگی و همکاری میان بازرگانان و صاحبان صنایع، معادن و کشاورزی استان، برگزاری تورهای نمایشگاهی و بازدید از نمایشگاه های داخلی و خارجی برای اعضا، پیگیری منافع جمعی، صنفی و فردی اعضا با هدف ارتقای انگیزه مشارکت آن‌ها و افزایش تاثیرگذاری‌های اقتصادی، برگزاری دوره‌های آموزشی و كارگاه‌های تخصصی به‌منظور توانمندسازی ذی‌نفعان و کمک و ترغیب ارکان مختلف حکومت به بهبود فضای کسب‌و‌کار در جهت توسعه بخش خصوصی و حمایت از کارآفرینی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 21 فروردين 1403 18:07

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…