با حضور رییس اتاق بازرگانی زنجان در ترکیه و در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول مطرح شد: بهره‌برداری  مطلوب از ظرفیت بانک‌های ایرانی مستقر در استانبول ترکیه جهت رفع مشکلات بانکی فعالان اقتصادی

صمد یوسفی‌اصل رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان در آستانه آغاز سال جدید با احمد محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول دیدار و ضمن ارایه گزارشی از سهم و جایگاه ترکیه در تجارت خارجی استان زنجان خواستار تدوین برنامه‌ای سازنده به‌منظور تسهیل ارتباط بیشتر و توسعه فعالیت‌ و روابط تجاری طرفین شد.

رییس اتاق بازرگانی زنجان در این دیدار به اهمیت و ظرفیت بازارهای کشورهای همسایه اشاره و اظهار کرد نقش توسعه‌ای کشورهای همسایه در حوزه صادرات و واردات استان غیر قابل انکار است، اما به موجب موانع موجود، بویژه مسئله تحریم و مشکلات شبکه بانکی، حضور تجار و فعالان اقتصادی ایران در این بازارها بسیار محدود و شکننده شده است. 

صمد یوسفی اصل خاطرنشان کرد حفظ و بهبود وضعیت فعلی کشور، تنها با گسترش صادرات و تعاملات بین‌المللی ممکن خواهد بود و با محدود کردن تولید برای بازار داخلی شاهد هیچ‌گونه اثر مطلوبی در تولید و حتی تامین نیازهای اولیه بنگاه‌های اقتصادی نخواهیم بود. 

رییس اتاق بازرگانی زنجان همچنین کشورهای همسایه بویژه ترکیه را دروازه‌‌ی ورود به بازارهای بزرگ دنیا دانست و ابراز کرد  توسعه روابط تجاری مستلزم شناخت تجار از توانایی‌های تولید و ظرفیت‌های صادراتی طرفین است بنابراین پذیرش و اعزام هیات تجاری بین دو کشور بویژه شهرهای زنجان و استانبول در این مهم بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

احمد محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول نیز در این دیدار ضمن تبریک سال جدید تاکید کرد تدوین سند راهبردی و ایجاد زمینه هماهنگی بیشتر تمام اجزای کشور حاءز اهمیت است، بنابراین کنسوگری ایران در ترکیه نیز با تدوین برنامه‌ها و رویکردهای ویژه، زمینه حضور هیات‌های تجاری طرفین و تعمیق تعامل دو کشور را در حوزه‌های مختلف بویژه توسعه تجارت خارجی فراهم خواهد کرد.  
وی همچنین در پایان این دیدار در راستای رفع موانع تجاری و ایجاد زمینه مناسب برای توسعه صادرات غیرنفتی از بهره‌برداری مطلوب از بانک‌های ایرانی مستقر در استانبول ترکیه به نفع فعالان اقتصادی خبر داد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 فروردين 1403 13:35

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…