رییس اتاق بازرگانی زنجان مطرح کرد: نیروی انسانی و حامل‌های انرژی دو مولفه تاثیرگذار تولید در کشور

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، سمینار "تامین برق پایدار صنایع با رویکرد کاهش هزینه برق" به همت  اتاق بازرگانی زنجان یکشنبه 20 اسفند در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به اختلاف قیمت حامل‌های انرژی و نیروی کار در ایران در مقایسه با سایر نقاط دنیا، اظهار کرد: در حال حرکت به سمتی هستیم که قیمت‌های تمام شده تولید در ایران و جهان یکسان شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی شعار دهکده جهانی مطرح بود که اکنون در حال عینیت بخشیدن است، تصریح کرد: ما مجبور به تطبیق خود با قیمت‌های جهانی هستیم و باید به حضور خود در بازارهای جهانی و نسبت به رقابت جهانی فکر اساسی کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه با وجود تولید و مواد اولیه استخراجی در ایران، قیمت آن با نرخ دلار محاسبه می‌شود، افزود: اختلاف دستمزد نیروی کار در ایران نسبت به کشورهایی از قبیل ترکیه و عراق بسیار است  در حالی که آیتم‌هایی چون نیروی انسانی و حامل‌های انرژی در تولید تاثیرگذار است.

شایان ذکر است، این سمینار که برای صنایعی که مصرف برق بالای 1 مگاوات دارند در اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد و با محورهای مختلفی از جمله آشنایی با تکنولوژی‌های تولید برق و مزایا و معایب هر یک و آشنایی با قوانین و الزامات قانونی وزارت نیرو در خصوص انرژی صنایع همراه بود.

آشنایی با قراردادهای تامین برق و نقاط قوت و ضعف هر یک، بررسی توجیه اقتصادی و فنی هر یک از روش‌های تامین برق و روش‌های تامین مالی از دیگر محورهای برگزاری این سمینار بود.
در پایان این سمینار شرکت‌کنندگان  و اساتید به پرسش و پاسخ پرداختند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 22 اسفند 1402 10:03

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…