در هشتادمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان مطرح شد:  تحقق بهبود فضای کسب و کار در گرو تربیت مدیران و آموزش تخصصی نیروی انسانی است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، هشتادمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان  با محوریت تاثیر دانش و اهمیت تربیت نیروی انسانی متخصص در توسعه صنعت با حضور مسؤولان دستگاه‌های دولتی، نمایندگان بخش خصوصی و دانشگاهیان برگزار شد.
صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با تاکید بر اهمیت نقش آموزش به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه در هر کشوری، اظهار کرد: آموزش رکن اساسی توسعه در هر جامعه‌ای است که در این زمینه دانشگاه‌ها می‌توانند با تقویت ارتباطات و نزدیکی به صنعت بسیاری از مشکلات را حل نمایند.
وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها و مشکلات وجود دارد اما می‌توان به تجهیزات دسترسی پیدا کرد، تصریح کرد: نقش دانشگاه در کمک به بهبود محیط کسب و کار و تربیت مدیران بسیار مهم است و ورود دانشگاه به این موضوع طی سال‌های اخیر موجب بهبود محیط کسب و کار شده است.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وجود نیروی انسانی متخصص از اهمیت بسیار بالایی در سال‌های آینده برخوردار خواهد بود و توجه به این قشر با توجه به مشکلاتی از قبیل پایه حقوق و مشکلات دیگر باید بیش از پیش باشد، گفت:  پایین بودن حقوق و دستمزد دریافتی توسط نیروی کار و به صرفه نبودن افزایش حقوق‌های پرداختی برای واحدهای تولیدی، نیازمند فکر و چاره اساسی می‌باشد.
یوسفی اصل به‌روز‌رسانی و برخورداری از تکنولوژی روز دنیا را یکی از مهم‌ترین عوامل ارتقای توان رقابت صنعت در بازارهای جهانی دانست و افزود: خودروسازی در ایران بزرگترین صنعت می‌باشد که از حمایت‌های دولتی نیز برخوردار است، اما پیشرفت چندانی نداشته و این نمود شکاف و فاصله عمیق ما با دنیا است.
وی همچنین با اشاره به صنعت نساجی و رونق آن پس از بروز کردن خود و تکنولوژی‌اش، گفت: یکی از مشکلات اساسی صنعت نساجی در سال‌های گذشته که خطوط تولید این رشته را با لطمه جدی مواجه و بهره‌وری آن را کاهش داده بود، مستعمل و  قدیمی بودن ماشین‌آلات بوده است.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه اقبال به اشتغال در بخش خدمات افزایش یافته و در حال جایگزینی اشتغال در بخش صنعت و تولید است، اظهار کرد: همین موضوع اهمیت اشتغال نیروی انسانی را بیش از پیش نمایان کرده و توجه به آن به عنوان یک سرمایه را یک موضوع اساسی قلمداد می‌کند.
یوسفی اصل در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: یکی از مسوولیت‌های حوزه صنعت و صنعتگران توجه به مسوولیت‌های اجتماعی است که همگی باید در عمل به این موضوع جدیت و تلاشی بیشتری به خرج دهیم.
محسن افشارچی استاندار زنجان نیز در این جلسه موضوع بهره‌وری را یکی از نیازهای اساسی در شرایط امروزی قلمداد کرد و اظهار داشت: مشکل اساسی اکثریت حوزه‌ها عدم بهره‌وری است.
وی با بیان اینکه افزایش اختیارات در استان‌ها می‌تواند منجر به حل برخی از مشکلات توسعه‌ای شود و در نامه‌ای به رئیس جمهور خواهان افزایش اختیارات استان‌های شده‌‎ایم، تصریح کرد: کارآمدی نتیجه اعتماد به استان‌‎ها خواهد بود.
استاندار زنجان با تاکید بر لزوم حذف قوانین دست و پاگیر، اظهار داشت: یکی از قوانین خوب ما قانون جهش دانش‌بنیان‌ است که اتاق بازرگانی ایران می‌تواند به آن توجه داشته و از آن برای توسعه استفاده نماییم.
مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر نقش پژوهش در توسعه اقتصادی، اظهار کرد: اتاق بازرگانی ایران ظرفیت بسیار خوبی در بخش پژوهش خود دارد که استفاده مطلوب از این مهم را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه تربیت نیروی کار ماهر یک نیاز بسیار مهم است که توجه به آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: تکنسین‌های ماهر و نیروی تخصصی کارآزموده  نیاز امروز ما می‌باشد و به این موضوع توجه جدی باید داشت.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه در سالیان اخیر در حد شعار بوده است، بخشی از این موضوع را مرتبط با آئین‌نامه‌های دانشگاهی دانست و به لزوم توجه جدی به موضوع توسعه صنعت با تربیت نیروی انسانی متخصص تاکید کرد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 اسفند 1402 11:32

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…