هفتاد و ششمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان به ریاست دکتر افشارچی استاندار زنجان(18 مهر 1402)

نشست تخصصی فعالان اقتصادی کشور روسیه و کشورهای  اوراسیا با فعالان اقتصادی استان به همراه افتتاح نمایشگاه بین‌المللی صادرات به روسیه

رییس اتاق بازرگانی زنجان در این نشست عنوان کرد: تکرار رویدادهای بین‌المللی می‌تواند زنجان را به مرکز تجارت با روسیه تبدیل نماید

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی صادرات به روسیه  سه‌شنبه ۱۸ مهرماه به همت اتاق بازرگانی زنجان در سالن همایش‌های مهرانه برگزار شد.

صمد یوسفی اصل رییس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این مراسم به مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی اشاره و اظهار کرد شرایط کنونی باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات تولیدی در مقایسه با قیمت های جهانی است و در نتیجه واحد‌های تولیدی و صادراتی فرصت رقابت در بازارهای جهانی را از دست میدهند.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه گفت‌وگوی صمیمانه هیچ زمان جایگاه خود را از دست نداده و برگزاری نمایشگاه‌ها نیز  زمینه این مهم را هرچه بیشتر فراهم می‌کند، گفت: تکرار این قبیل رویدادهای نمایشگاهی، فرصت‌های پیش رو برای توسعه صادرات و بهبود روابط تجاری دو طرف را بیش از پیش فراهم می‌سازد.

یوسفی اصل با اشاره به مزیت‌های تجارت با کشور روسیه، خاطر نشان کرد: تجار و بازرگانان دو کشور ایران و روسیه آشنایی خوبی از فضای فرهنگی یکدیگر دارند که این موضوع نیز می‌تواند موجب نزدیک شدن ارتباطات تجاری شود.

یوسفی اصل ادامه داد با همه این وجود، تا به امروز در تجارت بین دو کشور نمره قابل قبولی ثبت نشده است و افزود:  با تکرار رویدادهای مشابه، می‌توان زنجان را به مرکز تجارت با روسیه مبدل نمود.

سیدرضا قندیلی مدیرعامل نمایشگاه کاسپین زنجان نیز در این مراسم با اشاره به حضور فعالان اقتصادی کشور روسیه و اوراسیا در حوزه‌های تخصصی، برگزاری این رویداد را موجب توسعه روابط تجاری و اقتصادی طرفین عنوان کرد.

محسن افشارچی استاندار زنجان در این جلسه با بیان اینکه امید است این رویداد منجر به ایجاد ارتباطات تجاری و اقتصادی دو طرف شود، اظهار کرد: تسهیل گری و گره‌گشایی در زمینه فعالیت‌های اقتصادی از برنامه‌های ما بوده است تا تجار و فعالان اقتصادی ما با کشورهای مختلف روابط تجاری و اقتصادی داشته باشند.

وی با اشاره به برنامه‌های ایجاد ارتباط با رایزنان و سفرای ایران در کشورهای دیگر که در آینده اثر خود را نشان خواهد داد،گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی که به نوعی گردهمایی‌های فشرده می‌باشد در راستای ایجاد ارتباط با فعالان اقتصادی است و می‌تواند موثر واقع شود.

 

لطفا جهت مشاهده گزارش تصویری این رویداد کلیک کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 مهر 1402 14:02

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…