ذیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی؛ نشست اعضای فعال بخش فرش استان با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان نشست اعضای فعال بخش فرش استان با حضور فرامرز نیک سرشت معاون محترم اقتصادی استانداری زنجان در سالن جلسات امام علی استانداری برگزار شد.

در این جلسه که ذیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان برگزار شد فعالان حوزه فرش استان زنجان با بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود، خواستار ایجاد مرکزی برای صادرات فرش خود از مبدأ زنجان شدند.

در همین راستا سید معروف موسوی رئیس انجمن فرش استان زنجان با  بیان اینکه تولیدکنندگان عرصه فرش در استان به صورت پراکنده فعالیت دارند، اظهار کرد:وجود یک مرکز با زیرساخت‌های لازم و تجمیع حضور تولیدکنندگان این بخش یک ضرورت است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان طی سال گذشته تجربه موفقی در زمینه تولید پیله ابريشم داشته است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذارانی برای ورود به این بخش اعلام آمادگی خود را اعلام کرده‌اند و باید به این نکته توجه داشت که پیبه در حال حاضر به قیمت هر کیلو 55 دلار خریداری می‌شود و میزان ایجاد اشتغال در بخش فرش از ضریب بالایی برخوردار است.

موسوی در پایان ابراز کرد: ايجاد و راه اندازی مجتمع تخصصی تولید فرش همانند ساير استان ها از جمله قم برای تولید فرش در استان ضروری است.

در ادامه این جلسه دیگر اعضا نیز حاضر نیز با بیان مشکلات و راهکارهایی برای افزایش تولید و بهره‌وری و صادرات فرش از استان زنجان، بر لزوم توجه به این صنعت قدیمی و مهم استان زنجان تاکید کردند.

پاک منش معاون تعاون اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به تجربه موفق تعاونی‌ها در خوشه کفش هیدج، گفت: در همین راستا صنعت فرش نیز باید همین مسیر را در پیش گیرد.

وی با بیان اینکه ايجاد و تأسیس شرکت های پشتیبان تولید فرش است. می‌تواند کمک شایانی بخ صنعت فرش کند، تصریح کرد: تولید پیله در شهرستان طارم نیز از سوی اين اداره قابل پیگیری است.

آقای نیک سرشت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دولت تسهیل کننده مشکلات است، ابراز کرد: در ایجاد یک مرکز همچون مرکز فرش استان زنجان همه موارد باید مدنظر قرار گیرد.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.