نخستین جلسه کارگروه تخصصی بیمه‌ای و حسابرسی شرکت‌ها ذیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان نخستین جلسه کارگروه تخصصی بیمه‌ای و حسابرسی شرکت‌ها ذیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور اعضای محترم هیئت نمایندگان اتاق زنجان و معاونت محترم امور هماهنگی اقتصادی استاندار و مسئولان سازمان تامین اجتماعی در سالن جلسات امام علی(ع)استانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس محمود ضرابی نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه تولیدکنندگان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، اظهار کرد: این مشکلات باید حل تا رونق تولید حاصل شود.

ایشان با بیان اینکه در برخی موارد مشکلات، تولید کننده را تا آستانه تعطیلی آن واحد می‌کشاند،  ابراز کرد: شرایط کشور خاص است و با توجه به همین موضوع باید از ظرفیت‌های قانونی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استفاده کرد.

نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه اتاق مشاوران خود را از افراد متخصص و بازنشسته خود سازمانها به کار گرفته تا مشکلات آن بخش حل و فصل شود، خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی در دوره جدید در این زمینه و بخش‌های دیگر بسیار قوی تر از گذشته وارد شده است.

مهندس ضرابی با تاکید بر اینکه دغدغه اتاق بازرگانی زنجان رونق تولید واحدهای تولیدی است، خاطرنشان کرد: مشکلات تولید کننده نباید به هیئت‌های بدوی کشیده شود بلکه باید پیش از آن و با تعامل حل و فصل شود.

در ادامه این جلسه فرامرز نیک سرشت معاون محترم استاندار زنجان با بیان اینکه مصوبات ستاد فرماندهی باید به عنوان قانون اجرایی شود، اظهار کرد: مشکلات با مصادیق مطرح و دسته‌بندی شده تا مورد بررسی دقیق و حل و فصل قرار گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اجرای قانون و لزوم توجه به تولید و بخش خصوصی، ابراز کرد: برگزاری نشست‌ها و کمیسیون‌ها باید بیشتر و دارای خروجی باشد.

در این جلسه مهندس سهند علی فلاحی عضو محترم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی، ابراز کرد: برخی از مشکلات قوانین آمره است که قابل بررسی نیست، اما یک سری از مشکلات نیز به عدم آشنایی کارفرمایان با قوانین مربوط می‌شود.

ایشان با اشاره به اینکه عدم مستندسازی از سوی بازرسان از جمله مشکلات واحدهای تولیدی است، گفت: تحریم‌ها موجب مشکلات عدیده شده و در این شرایط بحران، باید با مدیریت مشکلات را حل کرد.

 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه در حسابرسی از واحدهای تولیدی مشکلاتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: مصوبات جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قابلیت اجرایی دارد.

مهندس فلاحی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان با سازمان تامین اجتماعی روابط نزدیکی دارند و به نوعی شریک آنها محسوب می شوند، ابراز کرد: تعطیلی یک واحد تولیدی و بیکاری کارگران، آنها را به سوی دریافت بیمه بیکاری سوق خواهد داد.

در ادامه این جلسه مهندس مسعود علیاری رئیس سازمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به مشکلات این سازمان طی سالهای گذشته، ابراز کرد: ۴۸ درصد از بازنشستگی در استان زنجان پیش از موعد است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان هم راستا با تولیدکننده حرکت می کند، گفت: برخی از کارفرمایان با قوانین آشنایی ندارند و این موضوع موجب محروم شدنشان از حقوق خود و ایجاد مشکلات می شود.

علیاری با بیان اینکه البته بیش از ۹۵ درصد از تولیدکنندگان با قوانین آشنایی دارند، ابراز کرد: رویکرد ما همواره مبتنی بر حمایت از واحدهای تولیدی است.

 مهندس محسن حمیدی عضو محترم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی امروز کشور مطلوب نیست و همه حاکی از هجمه دشمن است، گفت: در همین راستا بخش خصوصی و تولید کننده باید با دقت نظر بیشتری مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/الف.میم

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.