به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامحسین جمیلی عصر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان و مدیران ارشد دولتی نیز همانند بخش خصوصی از مشکلات موجود در کشور آگاه هستند و بیان مشکلات تاکید بر آن است.

این مسئول ادامه داد: کشور با محدودیت جدی روبه‌رو بوده و اخیرا نیز با بحران کاغذ مواجه شده است؛ به همین دلیل انتظار می‌رود روش‌های سنتی مازاد و غلط حذف شود تا حداقل کاغذ کمتری مورد استفاده قرار گیرد.

جمیلی با اشاره به تفویض اختیار به استان‌ها، تصریح کرد: ثبت واردات کالاهای نوع دوم اقدام خوبی بود ولی بانک مرکزی تفویض‌های استانی را انجام نداده است.

وی افزود: طی چند سال گذشته تفویض اختیارات خوبی انجام شد که نتایج و اثرات آن در شورای گفت‌وگو مورد بررسی قرار گرفت که بسیار موثر و کارآمد بود و این روند ادامه دارد و انتظار می‌رود با جدیت و به صورت کامل اجرا شود.

وی یادآور شد: مقام عالی هر استان جزو رده‌های عالی در کشور است و پذیرفته نیست دستور استانداران در وزارتخانه توان اجرایی خود را از دست بدهد. همیشه به دنبال بهانه برای انجام ندادن هستیم، به همین دلیل باید هزینه انجام ندادن کار، افزایش یابد تا کسی نتواند دستورالعمل را اجرایی نکند.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: اکثر صنایع کشور به واردات مواد اولیه وابسته است و کشور از محدودیت منابع رنج می‌برد و صادرکنندگان انتظار مشوق سرمایه‌گذاری را دارند؛ به همین دلیل انتظار می‌رود بخش محدود مشوق‌ها بر روی سرمایه‌گذاری تولید که نیاز کشور را بومی‌سازی می‌کند، متمرکز دهند.

وی خاطرنشان کرد: در پنج فصل متوالی استان زنجان جزو استان‌های سرمایه‌گذاری با شاخص مطلوب بوده و این، نتیجه اقداماتی است که در سال‌های گذشته انجام شده است.

 

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.