خبرگزاری مهر؛ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان: ۳۲ فعال اقتصادی زنجان در نمایشگاه اربیل عراق حضور دارند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان غلامحسین جمیلی، اظهار داشت: اتاق بازرگانی استان زنجان با در اختیار گذاشتن غرفه‌ای به مساحت ۱۰۰ مترمربع به‌صورت رایگان به فعالان اقتصادی این استان در نمایشگاه مذکور شرکت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مراسم افتتاح رسمی، روز سه‌شنبه (۲۱ خرداد) با حضور سرکُنسول ایران در اربیل و مسئولان محلی اقلیم کردستان عراق به‌صورت رسمی برگزار شد و این نمایشگاه تا ۲۵ خرداد جاری برپا خواهد بود.

جمیلی افزود: اتاق بازرگانی با در اختیار گذاشتن این غرفه، زمینه لازم برای بازاریابی، فروش و آشنایی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی دو کشور برای سهولت در تجارت را فراهم کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان ادامه داد: ۴۰ نوع محصول تولیدی استان زنجان در این نمایشگاه برای معرفی و بازاریابی به نمایش گذاشته شده که با استقبال بسیار خوب تجار منطقه کردستان روبرو شده است.

جمیلی افزود: ۳۲ فعال اقتصادی به همراه اتاق بازرگانی استان زنجان در این نمایشگاه، حضور پیدا کرده اند که نسبت به معرفی، بازاریابی و فروش محصولات خود تلاش می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان پیش از این نیز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفته بود: یکی از ابزارهای توسعه و ایجاد فرصت‌های صادراتی، حضور در نمایشگاه‌های خارجی و برپایی نمایشگاه و استفاده از چنین ظرفیت‌هایی است.

غلامحسین جمیلی خاطرنشان کرد: برنامه نمایشگاه‌های داخلی، مشخص و برنامه‌ریزی شده و توجه جدی به خود جلب می‌کند اما یک برنامه‌ریزی و سیاست مناسب‌تر در حوزه مشارکت واحدهای تولیدی استان در برخی نمایشگاه‌های خارجی می‌تواند این حلقه را تقویت کرده و به تقویت صادرات استان کمک کند.

این نمایشگاه اختصاصی محصولات واحدهای صنعتی ایران در اربیل عراق است که در ۳۵۷ غرفه به مساحت هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع پذیرای سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی شمال عراق است.

۲۸۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه در حوزه‌های مختلف، کالاهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.