رئیس اتاق زنجان: از تمامی کاندیداهای اتاق برای مشارکت در برنامه های راهبردی اتاق زنجان دعوت می کنیم

جلسه ای به جهت آشنایی با اهداف و قدرشناسی از حضور کاندیداهای ششمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق زنجان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان تشکیل گردید.

مهندس غلامحسین جمیلی رئیس اتاق زنجان مبنای تشکیل این جلسه را اینگونه عنوان کرد: منتخبین محترم هیات نمایندگان اتاق زنجان به منظور پیشبرد وظایف محوله در حوزه تولید و تجارت در راستای برنامه های اقتصادی استان از نقطه نظرات و برنامه های کاندیداهایی که در این دوره از انتخابات موفق به کسب آراء لازم نشدند، استقبال و در پیشبرد اهداف و مقاصد اتاق زنجان و نیز تامین منافع فعالان اقتصادی استفاده خواهند نمود.

همچنین با توجه به رویکرد حاکمیت مبنی بر واگذاری تصدی گری های دولت و ایجاد فرصت نقش آفرینی بیتشر برای بخش خصوصی و نیز ظرفیتهای ایجاد شده از رهگذر قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار  از حضور ایشان در قبول پذیرش داوطلبانه مسئولین بخش های اتاق استقبال خواهیم کرد.

حاضرین در جلسه هر یک با طرح نظرات پیشنهادی خود جهت همکاری با اتاق در حوزه فعالیتشان اعلام آمادگی کردند.

ولی اله بیات مدیرعامل پارس سوئیچ با اشاره به ترکیب و چگونگی عملکرد هیات های حل اختلاف  تامین اجتماعی و دارایی اتاق زنجان گفت: باید در ترکیب این هیات ها تجدیدنظر و اصلاحاتی نیز صورت گیرد.

ناصر بهمنی مدیربازرگانی بهمنی با بیان اینکه در اتاق زنجان به عنوان پارلمان بخش خصوصی می توانیم مشکلاتی را که واحدهای تولیدی در سطح استان با آن درگیر هستند را مطرح و در جهت رفع آنها تلاش نمائیم اظهار داشت: با توجه به امکانات موجود در استان از جمله منابع معدنی، منابع زیستی و کشاورزی و .. باید بررسی کنیم که از طریق اتاق زنجان به عنوان یک نهاد تخصصی در جهت درآمدزایی و اشتغال زایی چه اقداماتی را می توانیم انجام دهیم.

IMG_3459

وی به عنوان راه حل پیشنهادی در این زمینه به تشکیل کمیته های تخصصی در راستای بهره برداری از منابع معدنی استان با استفاده از روشهای فراوری مناسب اشاره نمود با تاکید بر اینکه استان زنجان نسبت به سایر استانها از منابع معدنی قوی تری برخوردار است.

تفقدی مدیرعامل شرکت تابان فولاد زنجان هم گفت: من معتقدم باید تغییر نگرشی در نوع رابطه اتاق با تجار و صنعتگران ایجاد شود و هر دو طرف با همدلی به صورت متقابل از قدرت یکدیگر استفاده نمایند. ایشان افزود: وجود یک واحد اطلاع رسانی تخصصی برای یک اتاق قوی نیاز است تا هر تحولی که حتی در سطح منطقه و بین الملل اتفاق می افتد سریعاً جهت تبادل اطلاعات در اختیار اعضاء قرار دهد.

مقیمی عضو هیات رئیسه گروه صنعتی نیکو نیز ضمن مشخص شدن چارچوبی جهت برنامه های آتی اتاق جهت حضور هر واحد در حوزه مربوطه، خواستار به مورد بحث و بررسی قراردادن بیشتر بهبود شرایط کسب و کار در جلساتی مانند شورای گفتگو و ... شد.

ابراهیمی مدیرعامل شرکت حمل و نقل بین المللی طلایه داران طی یک تقسیم بندی از فعالیت اتاق زنجان تصریح کرد: در دهه اول اتاق در تدارک زیرساختهای واردات و صادرات، آموزش تجار و بازرگانان و ... به نوعی شاکله اصلی اتاق تشکیل شد. در دهه دوم شاهد تفاوت اساسی و جهش خاصی در اتاق بودیم. امید است با توجه به سطح نفوذ هیات نمایندگان در اتاق ایران و بهره مندی از مزیت نزدیکی به استان تهران نقش فعالتری از اتاق زنجان جهت رفع موانع اقتصادی استان را شاهد باشیم.

وی در ادامه افزود: اتاق می تواند بهترین نهاد جهت جذب سرمایه گذار باشد و همکاری خود را در حوزه حمل و نقل و بازرگانی اعلام نمود.

دکتر بریری مدیرعامل شرکت کیان گرم نان به عنوان یکی از حاضرین در جلسه اظهار داشت: مشاوری قدرتمند جهت نگارش تحلیل های مالی، تکنیکال و درست ... در یک اتاق فعال و قوی نیاز است و به تقویت کمیسیون ها در اتاق زنجان اشاره نمود وبه نقش آفرینی در زمینه کمیسیون های صنایع غذایی نیز جهت همکاری با اتاق اعلام آمادگی نمود.

طالبی مدیرعامل شرکت مدیریت صادرات زنجان نیز اعلام نمود در ارتباط با توریسم، گردشگری، فرش و صنایع دستی و .. تمایلی به همکاری با اتاق زنجان در راستای پیشبرد اهداف اتاق دارند.

اسماعیلی مدیرعامل شرکت سروش رفاه پارسیان تاکید بر فعالتر عمل نمودن نمایندگان اتاق در بخش کشاورزی داشت.

جمیلی ضمن تاکید مجدد بر مبنای تشکیل این جلسه مبنی بر مشارکت همگانی، حضور فکرهای مختلف ، همراهی و همگامی تمامی افرادی است که صاحب فکر و ایده و خلاقیت هستند.

در طی سالیان گذشته تلاش کردیم برای مشارکت همگانی و حضور دیدگاههای مختلف در اتاق و جلوگیری از ایجاد و رسیدگی و شکل گیری مرزبندی اقدام و کارهای موثری انجام دهیم این موضوع محقق نخواهد شد مگر با حضور پررنگ تمامی اعضا و ذینفعان در اتاق.

وی همچنین پیش نویس برنامه سال 94 اتاق زنجان را با حاضرین به اشتراک گذاشت.

رئیس اتاق زنجان در پایان اظهار نمود: اتاق آمادگی دارد در هر گونه فعالیتی که منجر به توسعه وضعیت و ارتقاء سطح اقتصادی معیشتی- تجارت و کسب و کار استان زنجان بشود مشارکت و همکاری نماید.

IMG_3462  

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.